AKTUALNOŚCI

2 Maja – Dzień Flagi RP

2 Maja – Dzień Flagi RP.

2 maja przypada Dzień Flagi RP. Uczcijmy go, zapraszając mieszkańców naszych miejscowości do wywieszenia Biało-Czerwonej, która jest symbolem wspólnoty i nadziei. W przygotowaniach do święta flagi pomocne będą materiały informacyjne, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak zadbać o flagę i inne symbole narodowe, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Więcej informacji o tegoroczny obchodach Święta Flagi można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/.

Zapraszamy do korzystania z przygotowanych plansz – można je pobrać ze strony https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe-bezplatne-plansze-do-pobrania/. Więcej informacji na temat poprawnego stosowania symboli można znaleźć także w tekstach na stronie niepodlegla.gov.pl: Flaga Polski – podręcznik użytkownika i Flaga Polski – 5 faktów na Dzień Flagi.

Zadbajmy o flagę, godło i hymn. Nie piszmy po symbolach, odprasujmy flagi, pilnujmy tekstu hymnu i dzielmy się tą wiedzą dalej.    

Zachęcamy także do udostępniania spotu zachęcającego mieszkańców Państwa miast i gmin do wywieszenia flagi 2 maja.

Spot jest dostępny na kanale YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=VBJhyEW_jFY oraz na Facebooku –  https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/943590893064238.


Życzymy udanego świętowania Dnia Flagi!