W dniu 19 kwietnia 2026 r. na terenie Gminy Jeziorzany odbył się II Rajd Bielika – Pradoliną Wieprza zorganizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Uczestniczyło w nim 42 miłośników aktywnego wypoczynku i przyrody.
W uroczystym powitaniu wzięła udział Pani Wójt Gminy Jeziorzany- Katarzyna Pietrzak, podkreślając znaczenie takich inicjatyw dla integracji lokalnej społeczności oraz promocji wyjątkowych walorów przyrodniczych naszego regionu. W rajdzie uczestniczył również dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Paweł Łapiński oraz Pani kierowniczka oddziału w Lubartowie Agata Zielińska. Trasa rajdu to 9 kilometrów wspaniałych nadwieprzańskich terenów doliny Wieprza, umożliwiających obserwacje przyrodnicze fauny i flory budzącej się właśnie do wiosennego życia. Po zakończeniu rajdu na uczestników czekało wspólne ognisko, przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy Jeziorzany.
Cieszymy się, że piękno naszej gminy zachwyca ludzi kochających naturę.
Zapraszamy do odwiedzania Pradoliny Wieprza!
Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych
foto. ZLPK

