AKTUALNOŚCI, Galeria

Koncert Pieśni Wielkopostnych – Jeziorzany, dnia 18 marca 2023 r.

“…codzienny wyścig z czasem przerywają od czasu do czasu cyklicznie powtarzane święta i związane z nimi zwyczaje, obrzędy i rytuały. Są one jak głęboki oddech napełniający płuca świeżym powietrzem. Wielki Post jest czasem głębokiej refleksji nad sensem istnienia i dotknięciem tajemnicy życia, czasem duchowego przygotowania się na największe święta w życiu chrześcijanina : mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa” – tymi słowami rozpoczęliśmy XVIII Koncert Pieśni Wielkopostnych w gościnnych progach w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Jeziorzanach. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas : ks. Marek Andrzejuk, Wójt Gminy Jeziorzany Pan Mariusz Grobel, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach Pani Małgorzata Szabelska, radni gminy, ludowe zespoły śpiewacze oraz publiczność. W czasie koncertu wystąpili kolejno :

Zespół Śpiewaczy z Krępy, Zespół Śpiewaczy z Talczyna, Zespół Śpiewaczy ,,Kumy” z Przytoczna, Zespół Śpiewaczy z Górki Kockiej, Chór ,,Nadzieja” z Michowa, Duet młodzieżowy Dominika i Radosław Wileńscy, Zespół Śpiewaczy ,,Ostrowianki-Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego oraz Schola Dorosłych z Jeziorzan.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak wyśmienitym gronie… Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Relacja naszej Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach.