AKTUALNOŚCI

Spotkanie Seniorów w Gminie Jeziorzany

Wiele pozytywnych emocji, radości i wzruszeń towarzyszyło Seniorom, którzy dn. 17.02.2026r. wzięli udział w zorganizowanym dorocznym wydarzeniu, dedykowanym przedstawicielom najstarszego pokolenia.  Na zaproszenie Pani Katarzyny Pietrzak – Wójta Gminy Jeziorzany, przy współorganizacji Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, odpowiedziało ponad 150 osób. Była to doskonała okazja na bycie razem, integrację, wspólne rozmowy, śpiew, a nawet taniec. To niecodzienna możliwość obejrzenia i wysłuchania pięknego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie w specjalnie na ten dzień udekorowanej Sali sportowej. To także możliwość zapoznania się z ofertą programów aktywizacyjnych, przygotowywanych aktualnie przez Urząd Gminy w Jeziorzanach i instytucję kultury. A w planach mamy utworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zajęcia dla dorosłych w ramach Lokalnego Ośrodka Wsparcia Edukacji (LOWE) , do których serdecznie namawiamy. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością  zacni Goście : Sławomir Skwarek- Poseł na Sejm RP, Marek Wojciechowski- Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Janusz Bodziacki- Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i Sekretarz Powiatu Lubartowskiego, Zbigniew Wesołowski- Przewodniczący Rady Gminy Jeziorzany, Ewa Sowa- dzielnicowa Posterunku Policji w Kocku, Jacek Guz – Dyrektor SP w Przytocznie, Barbara Pawlak- Zastępca Wójta Gminy Jeziorzany, Marta Jarzyna- Skarbnik Gminy, Renata Więsek – Kierownik OPS w Jeziorzanach , Krzysztof Karczmarz- Dyrektor  GBP w Jeziorzanach oraz przedstawiciele UTW z sąsiednich gmin. Zebrani z uwagą wysłuchali serdecznych słów zaproszonych Gości. Do zebranych Seniorów ciepłe słowa kierowała Pani Wójt : „To Wy jesteście fundamentem naszej gminy. Wasza mądrość, doświadczenie, pracowitość i troska o kolejne pokolenia budowały to miejsce, tę naszą gminę przez dziesięciolecia. Dzięki Wam możemy dziś cieszyć się wspólnotą opartą na wartościach, tradycji i wzajemnym wsparciu. Z całego serca dziękuję za to, że jesteście, że dzielicie się swoim doświadczeniem i że wciąż aktywnie uczestniczycie w życiu naszej gminy. Chcę, abyście wiedzieli jedno – jesteście dla nas niezwykle ważni. Wasza obecność, Wasze dobre słowo, Wasze doświadczenie są skarbem, którego nie da się przecenić. Dzisiejsze spotkanie jest małym wyrazem naszej ogromnej wdzięczności.” Wójt Gminy podziękowała także wszystkim współorganizatorom wydarzenia: „ Serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi Szkoły, Nauczycielom i Uczniom oraz Pracownikom za ogrom pracy włożony w organizację tego wydarzenia – za przygotowanie części artystycznej, za dekoracje, które nadały tej sali uroczysty charakter oraz za pomoc w przygotowaniu ciepłego posiłku. Dziękuję także pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,  Pracownikom Urzędu Gminy oraz pracownikom Biblioteki za pomoc w przygotowaniach i wsparcie organizacyjne. Słowa podziękowania kieruję również do Sołtysów oraz Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Razem dla Krępy z terenu naszej gminy za Waszą pomoc i  ogromne zaangażowanie w przygotowania. Dziękuję ks. Proboszczowi za ogłoszenia parafialne o naszym wydarzeniu.”                                                                   

Popołudnie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. O dobrą zabawę zadbali lokalni artyści- Zespoły Śpiewacze z Przytoczna i Krępy oraz stworzony na potrzeby wydarzenia zespół muzyczny w składzie: Marcin Kowalewski, Sławomir Dzido, Krzysztof Ligenza i Mariusz Adameczek. Przy wspaniałej muzyce nogi same niosły do tańca. Dziękujemy za to wyjątkowe bycie RAZEM i już dziś zapraszamy na podobne spotkanie za rok!