AKTUALNOŚCI, Galeria

Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Jeziorzany. 6 grudnia 2021 r.

Dnia 6 grudnia 2021 r. (poniedziałek), o godzinie 13.00, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej – Centrum Spotkań, w obecności swoich najbliższych 7 par małżeńskich świętowało swoje Złote Gody.

Z okazji jubileuszu małżonkowie zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji przyznanymi medalami dokonał Wójt Gminy Jeziorzany Mariusz Grobel gratulując wspólnie spędzonych lat.

Symboliczne dyplomy oraz gratulacje przekazali: Przewodniczący Rady Gminy Jeziorzany Pan Zbigniew Wesołowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jeziorzanach Pan Krzysztof Karczmarz.

Podczas uroczystości odśpiewano tradycyjne 100 lat, nie zabrakło również toastu, wzruszeń i oprawy muzycznej w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Kumy” z Przytoczna.

Po części oficjalnej Dostojni Goście wraz z rodzinami zasiedli do tradycyjnego poczęstunku.

W tym roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Janina i Edward Więskowie z Jeziorzan

Jadwiga i Kazimierz Gremplewscy z Jeziorzan

Weronika i Eugeniusz Adamscy z Blizocina

Lucyna i Stanisław Gągałowie z Walentynowa

Lucyna i Marian Dzidowie z Jeziorzan

Zofia i Stefan Sączkowie z Krępy

Janina i Józef Grygliccy z Krępy

Z przyczyn różnych nie wszystkie pary dotarły na uroczystość. Dnia 7 grudnia br., Wójt Gminy Jeziorzany Mariusz Grobel wraz z Zastępcą Wójta Jerzym Bańkowskim udali się aby odznaczyć pary w ich domach. Wcześniej umówione wizyty przebiegły w bardzo miłej, serdecznej, można rzec rodzinnej atmosferze. Odznaczeni mieszkańcy – pary małżeńskie nie kryły wzruszenia z tego wyróżnienia. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Odwiedziliśmy, aby wręczyć medale za długoletnie pożycie małżeńskie poniższe pary. Zaszczytu odznaczenia dostąpili Państwo:

Zofia i Paweł Kaptynowie z Krępy

Zofia i Hieronim Kępowie ze Stoczka Kockiego

Halina i Józef Szczepaniakowie z Blizocina

Jadwiga i Tadeusz Kucharczykowie

Marianna i Marian Piecykowie


Słów kilka dla Szanownych Par Obchodzących Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego…

Wielce Dostojni Jubilaci, Szanowni goście, Panie Przewodniczący, Panie Kierowniku,

Spotkaliśmy się tu, w tej pięknej sali widowiskowej naszej biblioteki, aby wspólnie uczcić jubileusze pożycia małżeńskiego najbardziej czcigodnych par obchodzących w tym roku Złote Gody.

Obchody rocznicy Złotych Godów należą do uroczystości – sami Państwo przyznacie – wyjątkowych. Wydawać by się mogło, że par małżeńskich, którym szczęście   i zdrowie dopisało i pozwoliło doczekać tego pięknego jubileuszu jest niewiele. Jednak jest ich 15.

Dostojni Jubilaci, ponad pół wieku temu miał miejsce fakt, który zaważył na całym Waszym życiu – zawarliście związek małżeński. Ponieważ w urzędzie stanu cywilnego dokonał się formalno-prawny akt zaślubin, władze naszej gminy i my urzędnicy stanu cywilnego poczuliśmy się w obowiązku pamiętać o tych jakże ważnych dla Was i dla Waszych rodzin rocznicach.

Szanowni Państwo, w życiu każdego człowieka są chwile szczególne. Najbliższe są te, które łączą się z naszym życiem osobistym. Wspomnienie o nich przeżywa się całym sercem i wraca do nich z ogromnym wzruszeniem. Niewątpliwie takim ważnym momentem w życiu każdego z Was była chwila, kiedy na drodze Waszego życia pojawił się inny człowiek, przedtem nieznany, a potem stał się tym najbliższym.

Jak niedawno to było, kiedy spotkaliście się Państwo po raz pierwszy. Nie przypuszczaliście wówczas, że Wasze kroki pójdą po wspólnych śladach, że Wasza znajomość przerodzi się w przyjaźń i miłość. I to z miłości zdecydowaliście się zawrzeć małżeństwo. Ślubowaliście sobie wówczas wierność, szacunek i wzajemne oddanie. Dziś macie wrażenie, że  te lata, które minęły od tamtych małżeńskich ślubów przeleciały jak mgnienie oka. Tak niestety nieubłaganie szybko przemija czas. W pracy, w staraniach      o rodzinę, w wychowywaniu Waszych dzieci i wnucząt mijały kolejne lata. W ten sposób przeszliście długą drogę wspólnego życia.

Dostojni Jubilaci, przeżyliście razem ponad pół wieku. To czas, w którym                  z pewnością nie brakowało szczęścia, sukcesów i radosnych wzruszeń, ale nie brakowało w nim również kłopotów, rozczarowań, porażek, kłótni, a nawet i łez. Jednak idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności. Pokonaliście je ponieważ wzajemnie się wspieraliście.

Dostojni Jubilaci, zaprosiliśmy Was na tę uroczystość, aby okazać Wam należny szacunek za Waszą wytrwałość i małżeńską wierność. Wasz codzienny małżeński trud, poświęcanie dla rodziny i dla trwałości Waszego związku został dostrzeżony przez najwyższe władze państwowe naszego kraju, czego dowodem są przyznane Wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Mariusz Grobel

Wójt Gminy Jeziorzany


W galerii poniżej zdjęcia z Uroczystości Jubileuszu 50-lecia pożycia par małżeńskich.