AKTUALNOŚCI, Galeria, Sport

XII Biegi Łysobyckie w Jeziorzanach – 25 września 2021 r. Relacja.

XII Biegi Łysobyckie – Jeziorzany, 25 września 2021 r. (sobota, godzina 17.00)

Trasa biegu – Pradolina rzeki Wieprz, malowniczo położona trasa wiodąca z Jeziorzan do Kolonii Ostrów, dystans 6 km.

Dla wszystkich, którzy po raz pierwszy zetknęli się z nazwą BIEGI ŁYSOBYCKIE spieszę z wyjaśnieniem, iż nazwa ta związana jest z naszą historią, gdyż Jeziorzany dawniej nosiły nazwę ŁYSOBYKI. Biegi te od początku traktowano jako możliwość rywalizacji, promowanie sportu, biegania jako aktywnej formy wypoczynku, ale też jako promocję miejsca, miejscowości, gminy, pokazywanie jej walorów, historii. Pomysłodawcą biegów, które wówczas ograniczały się do rywalizacji uczniów szkół był Pan Jarosław Blicharz. Biegi, w różnych kategoriach odbywały się na ulicach Jeziorzan. Myślę, że większy opis tym historycznym już wydarzeniom należy się i taki zostanie przygotowany i opublikowany na naszej stronie.

Dzisiaj, po 12 latach przerwy wracamy do tradycji organizowania biegów w naszej gminie. W tym roku, zarówno trasa jak i dystans preferowały biegaczy doświadczonych. I właśnie tacy biegacze przybyli do nas, do naszej gminy.

Poniżej relacja fotograficzna z tej imprezy. Za miłe słowa serdecznie dziękuję, cieszę się, że mogliście Państwo być z nami i że czuliście się tutaj bardzo dobrze, jak u siebie. To dla nas największa nagroda i podziękowanie za włożony wysiłek w organizację Biegów.

Wszystkim za udział dziękuję, zwycięzcom w poszczególnych kategoriach gratuluję!

Troszkę zdjęć z otwarcia imprezy oraz przygotowań do startu.

Dosyć niecodzienny widok… Miły przerywnik, i dla nas i dla orszaku weselnego… Nowożeńcom życzymy szczęścia na nowej drodze życia.

Nasi biegacze na zdjęciach. Zagadka – gdzie ja jestem? Fakt, kilku osób brakuje – będą na zdjęciu grupowym.

Stowarzyszenie LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” http://lgd.lgdlubartow.org.pl/ przekazało dla uczestników Biegu gadżety – koszulki oraz czapki z logo Stowarzyszenia. Każdy uczestnik Biegu oraz wszyscy zaangażowani w pomoc przy realizacji tego wydarzenia otrzymali przekazane przez LGD materiały – promujące działania Lokalnej Grupy Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” z Lubartowa.

Serdecznie dziękuję Panu Leszkowi Zielińskiemu, Dyrektorowi LGD za wsparcie naszej inicjatywy. W przyszłości liczymy na dalszą, tak dobrą współpracę!


Zwycięzca XII Biegów Łysobyckich – Jeziorzany, 25 września 2021 r. Pan Adam Mitura – Zakalew. Serdeczne gratulacje!

Dekoracje zwycięzców – w kategorii mężczyzn: I miejsce – Pan Adam Mitura, II miejsce – Pan Wojciech Machaj, III miejsce – Pan Darek Leonarcik. Szczegółowe wyniki poniżej.

W kategorii kobiet: I miejsce – Pani Sylwia Patrzylas-Janczak, II miejsce – Pani Elżbieta Krakowiak, III miejsce – Pani Jolanta Ziemka.

W kategorii najlepszy zawodnik i zawodniczka z gminy Jeziorzany, nagrodziliśmy Pana Pawła Szczotkę – Krępa (Radny Rady Gminy Jeziorzany) i Panią Martę Jarzynę – reprezentującą gminę Jeziorzany, z racji pracy w naszym Urzędzie Gminy Jeziorzany.

Wyniki razem – Uciekający czas precyzyjnie mierzyła firma Time2go.pl – dziękujemy.

Wszyscy razem: Biegacze i Organizatorzy:

W imieniu Organizatorów – Gminy Jeziorzany i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę imprezę. Podziękowania dla:

  • Koła Gospodyń Wiejskich „Jeziorzanki” z Jeziorzan – za przygotowanie poczęstunku. Swoją drogą biegacze, którzy wiele imprez mają za sobą mówili, że nigdy nie było tak wspaniałego i pysznego poczęstunku jak u nas. Dzięki Wam;
  • Jednostki OSP KSRG Jeziorzany – z Prezesem Zarządu Panem Krzysztofem Gremplewskim – za przygotowanie i zabezpieczenie trasy;
  • Jednostki OSP Przytoczno Osiedle – z Prezesem Zarządu Panem Jackiem Bernaciakiem – za przygotowanie i zabezpieczenie trasy;
  • Pracowników Urzędu Gminy Jeziorzany: w szczególności dla Pana Krzysztofa Karczmarza i Pana Marka Sowy.
  • Pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach.
  • Lokalnej Grupy Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” wraz z Dyrektorem Panem Leszkiem Zielińskim.

Zapraszam Wszystkich w przyszłym roku, na kolejne XIII BIEGI ŁYSOBYCKIE

Wójt Gminy Jeziorzany Mariusz Grobel…