Dn. 21 marca 2026 r. w kościele p.w. Trójcy Świętej w Jeziorzanach odbył się cykliczny, już XXI Koncert Pieśni Wielkopostnych, organizowany przez Katarzynę Pietrzak- Wójta Gminy Jeziorzany, Parafię w Jeziorzanach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Jeziorzanach. Wydarzenie to zgromadziło artystów z okolicznych miejscowości i gmin wprowadzając słuchaczy zarówno w atmosferę i tajemnicę zbliżającego się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, jak również było wyrazem doskonałych umiejętności wokalnych artystów i niezwykłych wzruszeń słuchaczy . W przeglądzie wystąpili: Zespół Śpiewaczy z Krępy, Zespół Śpiewaczy Ostrowianki- Polesianki, Zespół Śpiewaczy z Ułęża, Zespół Śpiewaczy ‘Kumy” z Przytoczna, Zespół „Nadzieja” z Michowa, Dominika i Radosław Wileńscy, Zespół Śpiewaczy z Górki Kockiej, „ Babki znad Bystrej” z Wąwolnicy, Zespół Śpiewaczy z Talczyna i Chór „Adoremus” z Parafii Jeziorzany. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. : Zbigniew Wesołowski- Przewodniczący Rady Gminy Jeziorzany wraz z Radnymi i Sołtysami Gminy Jeziorzany , Izabela Kulik- Wójt Gminy Ułęż, Katarzyna Włodarczyk- Zastępca Wójta Gminy Michów, Małgorzata Bocian- Prezes GS w Jeziorzanach, Barbara Pawlak- Zastępca Wójta Gminy Jeziorzany, Marta Jarzyna- Skarbnik Gminy Jeziorzany, Marzena Król- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Ułężu. Koncert rozpoczął Proboszcz Parafii Jeziorzany Ksiądz Andrzej Głasek ,witając przybyłe Zespoły i Gości i nawiązując do wieloletniej gminno- parafialnej tradycji takich koncertów . Przegląd Pieśni poprowadził Krzysztof Karczmarz- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach. Na zakończenie Pani Katarzyna Pietrzak- Wójt Gminy Jeziorzany podziękowała wszystkim za przepiękne występy, obecność, pielęgnowanie chrześcijańskich tradycji i tworzenie poczucia wspólnoty. Złożyła również życzenia świąteczne z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ksiądz Proboszcz nawiązał do zanikającej ale jakże pięknej tradycji śpiewania w domach pieśni wielkopostnych w każdy piątek. Takie koncerty pozwalają na kultywowanie tradycji i przypominają dawne pieśni. Na dalszą część uroczystości artyści i goście udali się do budynku Biblioteki na wspólny posiłek i podsumowanie koncertu. Występujące Zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki. Koncert dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i był na bardzo wysokim poziomie.












